Afbeelding

Einde palingseizoen

Algemeen

URK - Het palingseizoen zit er weer op voor de IJsselmeervissers. Schipper Jan Kaptein van de UK 264 kijkt terug op een redelijk seizoen met de fuiken met hun IJsselmeerschepen. ,,De vangsten waren goed, maar de prijzen vielen wat tegen.”

Eef de Vries, bedrijfsleider van de IJsselmeervisafslag Urk, onderschrijft die woorden cijfermatig. ,,De aanvoer daalde van 137.000 kilo paling in 2025 naar 118.000 kilo dit jaar. Ondanks die mindere aanvoer daalde de gemiddelde prijs van 11,68 naar 11,22 euro de kilo. Met name fuikaal bracht wat minder op. De prijs van de lijnaal steeg juist.” De mindere aanvoer dit seizoen kwam vooral omdat veel palingvissers dit jaar eerder op snoekbaars overschakelden.

De fuiken van de UK 262 zijn opgeruimd en vist nu met de netten op snoekbaars. De grote fuiken van de UK 264 worden nu ingezet voor de visserij op wolhandkrab. Ze zijn nu voorzien van een ruif, zodat de paling kan ontsnappen. ,,Het is nog afwachten hoeveel krab we vangen. Normaal gesproken moet het water wat kouder worden voor een goede visserij ”, aldus Jan, die samen met Jan Woord vist op de UK 264. (Foto: Bert Korf)