Afbeelding
--

Matthijs van der Ploeg overleden

Algemeen

ZOUTKAMP – Vrijdagavond 20 december is garnalenexpert Matthijs van der Ploeg thuis overleden.

De uitvaart vindt vrijdagmiddag 27 december in besloten kring plaats. Vooraf rijdt de rouwstoet met Matthijs in zijn witte bestelwagen met grote Goldshrimp-garnaal over de haven en langs alles wat Matthijs zo dierbaar was in en rond Zoutkamp. Personeel, oud-collega’s en inwoners brengen rond 12.45 uur bij de gekleurde huisjes van de Rousant een laatste groet. Matthijs zou dinsdag 24 december 73 jaar geworden zijn.

Matthijs van der Ploeg groeide op in de wereld van het vis/garnalentransport en de handel daarin, waarin zijn overgrootvader eind negentiende eeuw al actief was en wat werd voortgezet als firma Van der Ploeg. Toen Matthijs een kleuter was ontstond desamenwerking met de firma Heidema, wat in 1970 werd samengetrokken tot Heiploeg. Het werd een grote naam in de garnalenwereld, dankzij Matthijs en zijn compagnon Hendrik Nienhuis.

Toen Matthijs zich terugtrok uit Heiploeg richtte hij zich op de aanvoer en bouwde een grote garnalenvloot in Nederland en Duitsland op (en vervolgens ook weer af). In de slipstream werd een eigen producentenorganisatie Rousant opgericht, een eigen machinefabriek gestart en haalde hij als garnalenhandelaar een eigen garnalenafslag/zeefstation terug op Zoutkamp. Ook bleef Van der Ploeg actief in de schelpenvisserij- en handel. Ondernemend als hij was, manifesteerde hij zich ook in het vastgoed en de recreatie. Zijn woonboerderij staat op de camping aan het Reitdiep met uitzicht op Zoutkamp.

Ondanks tanende gezondheid bleef Matthijs tot op het allerlaatst betrokken bij zijn garnalenwereld.

Matthijs en zijn vrouw Georgina hebben drie kinderen ontvangen: Rienk-Jan, Sofie en Bettelien. Zoon Rienk-Jan is in de voetsporen van zijn vader getreden. ,,Een leven lang garnalen gold voor pa. En veel wat hij daarin heeft verdiend en betekend heeft hij geïnvesteerd in zijn liefde voor Zoutkamp.’’

-