Stropers

tapijtschelpen

Veerse Meer

aangehouden


GOES - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) heeft in de nacht van zondag 21 op maandag 22 december drie personen staande gehouden wegens het illegaal vangen van meer dan 1.100 kilo aan tapijtschelpen in Zeeland.


Een boot, diverse visbenodigdheden en een bestelbus werden in beslag genomen. De waarde van de aangetroffen tapijtschelpen bedraagt meer dan 22.000 euro. De schelpen zijn in het meer teruggelegd.

Enkele dagen voorafgaand aan de controle zag de NVWA activiteiten die duiden op mogelijke illegale visserij op het Veerse Meer. 


Vluchtpoging

De verdachten werden op heterdaad betrapt tijdens een gezamenlijke controle van de NVWA, de Regionale Uitvoeringsdienst Zeeland (RUD) en Staatsbosbeheer (SBB).

Bij het zien van de toezichthouders probeerden de mannen te vluchten, maar de politie wist hun voertuig tot stilstand te brengen. Eén van de verdachten probeerde zwemmend te ontkomen door het Veerse Meer over te steken, maar zag hier van af en gaf zich alsnog over.



Nog geen

nieuwe cao

Trawlvisserij


IJMUIDEN - Vakbond CNV en werkgevers actief in de trawlvisserij en het zeevisbedrijf hebben na vier onderhandelingsronden nog geen nieuwe Collectieve Arbeidsovereenkomst kunnen afsluiten.


Voor beide cao’s werd half december besloten het overleg te verdagen naar januari 2026. Het cao-overleg werd in goede sfeer gevoerd, aldus de CVN. Tegelijk stelt de vakbond dat het er in januari wel om gaat spannen.


Balans werk/privé

Afgelopen zomer werden conceptvoorstellen opgesteld voor een gelijkmatiger maand-inkomen en een betere balans in werk en privé. In september gingen de onderhandelingen van start, een maand later werd bekend gemaakt dat deze muurvast zaten.

Partijen komen er vooralsnog niet uit vanwege de door CNV gewenste loonstijging van circa 4 procent. Ook andere voorstellen van het CNV ten aanzien van werktijden, pensioen of het aantal te belonen uren hebben nog niet geleid tot overeenstemming.