Afbeelding
C. Hameeteman

GU 74 vervangt BR 27

Kanaalvisser 

naar Breskens


ZEEBRUGGE/BRESKENS – Chris Meyers uit Zeebrugge wil vooruit en vervangt zijn kleinschalige kustvissersvaartuig BR 27 ‘Peter’. Vorige maand haalde Meyers de GU 74 'Katie C' vanaf de Kanaaleilanden op. 

De GU 74 is het laatste commerciële vissersvaartuig van Alderney, het noordelijkste Kanaaleiland. Het kwam te koop omdat er volgens de Britse eigenaar vanwege de opkomst van octopus geen droog brood meer te verdienen is met potten en korven; de slimme octopus vreet de inhoud leeg. 

De GU 27 en BR 27 zijn allebei tien meter lang, maar het Britse vaartuig is veel breder en zwaarder gebouwd. Meyers was vooral garnalenvisser, maar gaat zijn aanwinst multifunctioneel inrichten. Er komt een portaalmast met giekjes op voor de boomkorvisserij. En achterop komt een kleine nettenrol voor de bordenvisserij. Alle verwerkingsapparatuur en de lieren zullen hydraulisch aangedreven worden.

De hoofdmotor is een Baudouin van 160 pk, die een schroef van 130 cm aandrijft. In het visruim is plek voor ruim honderd volle viskisten.

(Foto: C. Hameeteman)