Ingedutte beurs krijgt stevige impulsen
|
Succesvolle Fish International |
|
vrijdag, 03 maart 2006 |
RIJSWIJK – De Duitse visbeurs Fish in Bremen heeft een succesvolle editie achter de rug. Door het nieuwe management zijn enkele veranderingen doorgevoerd die goed uitgepakt hebben. Voor het Nederlands Visbureau en de Nederlandse standhouders was het een geslaagde beurs, met goed publiek en waardevolle gesprekken.
De duur van de tweejaarlijkse Fish-beurs was deze editie teruggebracht van vier naar drie dagen, op verzoek van de standhouders. De beurs vond plaats van 12 tot en met 14 februari. Een openingsdag op zondag zou in Nederland ondenkbaar zijn, en was voor met name een aantal Urker bedrijven en ook mosselhandelaren die normaal wel op de Duitse beurs staan reden deze editie over te slaan. Het totaal aantal Nederlandse stands was dit jaar dan ook belangrijk minder. De openingszondag bleek wel veel Duitse kleinhandelaren naar de beurs te trekken en werd een drukke dag.
Na twee jaar geleden overgeslagen te hebben was de keten Metro Cash & Carry er weer. Deze stand, waar koks hun kunsten vertoonden, was dé publiekstrekker van de beurs. Naast de beurs werden tal van presentaties, workshop en forums georganiseerd, wat een positieve invloed had op het aantal bezoekers. De opvallende gerichtheid op Oost-Europa, wat niet zozeer tot uiting kwam in veel Oost-Europese stands maar wel in veel bezoekers uit het voormalige Oostblok, viel in goede aarde. Door gerichte promotie is het de organisatie gelukt meer zakelijk publiek naar de beursvloer te trekken en minder dagjesmensen en particulieren. In totaal hebben rond de 11.500 bezoekers Fish 2006 bezocht en in de bezoekers was de hele visketen goed vertegenwoordigd.
Onderdak
Er waren 404 exposanten, uit in totaal 42 landen. De vishandel en de visverwerking stonden apart, de afdeling aquacultuur was bescheiden van omvang. De delegatie uit Vietnam stond in een apart deel van het beurscomplex. Een deel van de Nederlandse bedrijven had onderdak gevonden in een niet al te grote maar fraaie gezamenlijke stand, met het Nederlands Visbureau. Merel Leisink van het Visbureau geeft toe met niet al te hoge verwachtingen te zijn afgereisd naar Bremen, maar dat bleek niet terecht. ,,Een zeer geslaagde beurs, met goed publiek. We hebben de juiste mensen kunnen spreken. Voor ons en voor de standhouders zijn het drukke dagen geweest. Een aantal Nederlandse bedrijven die geen stand hadden waren wel als bezoeker prominent aanwezig, en hebben in die hoedanigheid ook een goede beurs gehad.’’
De volgende Fish staat gepland voor 10, 11 en 12 februari 2008.

Visserijbedrijf Cornelis Vrolijk uit IJmuiden en het Poolse Nord Capital zijn al jaren goede relaties. Vrolijk werkt samen met de Poolse importeur/visverwerker, die het hoofdkantoor heeft in Gdynia. Polen was ooit een zeer belangrijk afzetgebied voor pelagische vis uit Nederland en er zijn intensieve dwarsverbanden op visserijgebied geweest. Na de val van het IJzeren Gordijn werd Nord Capital een van de eerste nieuwe contacten in Polen voor Vrolijk. Op dit moment is Polen weer een belangrijke markt.
|
| |