Symposium over visserijtechnologie
|
ICES-award Bob van Marlen |
|
zaterdag, 25 november 2006 |
|
IJMUIDEN – Ir. Bob van Marlen van IMARES heeft deze week de ICES Service Award gekregen. Met dit gebaar van erkenning waardeert ICES de inzet van Van Marlen als mede-organisator van het vijfdaagse ICES-symposium ‘Fishing Technology in the 21st Century’ in Boston, de Verenigde Staten.
Het symposium vond plaats van 30 oktober tot en met 3 november jongstleden en werd bijgewoond door 280 deskundigen uit circa 30 landen, waaronder wetenschappers, managers in de visserijsector en diverse vissers (uit de VS). In totaal werden 64 voordrachten gehouden en was er een zogenaamde posterpresentatie met 90 bijdragen.
De onderliggende gedachte bij dit symposium was het samenbrengen van wetenschappers en vertegenwoordigers uit het visserijbedrijf om te overdenken welke rol techniek kan spelen bij het streven naar een duurzame visserij en duurzaam ecosysteem, en wie daar op welke manier het beste toe kan bijdragen. Er was gekozen voor een opzet met vier verschillende thema’s: vistuigen voor bestandsopnamen, verbeteringen in visserijtechniek in het kader van ecosysteembenadering, reacties van vissers op visserijbeleid en sociaal-economische effecten en een forumdiscussie met het visserijbedrijf over het samengaan van visserij en ecosysteemdoelen.
Samenwerking
Van Marlen spreekt van ‘een leerzaam en succesvol symposium, met vele goede bijdragen en intensieve en constructieve discussies’. ,,Er werden sprekende voorbeelden gepresenteerd van intensieve samenwerking tussen de wetenschappers en vissers, waarbij benadrukt werd dat een goede, effectieve en elkaar aanvullende samenwerking onont¬beerlijk is’’, aldus Van Marlen.
Binnenkort zal in Visserijnieuws op dit symposium uitgebreider worden ingegaan.
|
| |